Strona głowna / Austria / Tyrol / Zillertal Arena

Zillertal Arena

polecany przez redakcję
oceń infrastrukturę: oceń warunki narciarskie:
mapka
wycigi gondolowe wyciągi wagonikowe wycigi orczykowe wycigi krzesełkowe wycigi szynowe
wyciągi 11 1 18 22 0 52 szt.
trasy bardzo łatwe trasy łatwe trasy średnie trasy trudne
trasy 0 km 46 km 113 km 10 km razem 169 km
Różnica poziomów: 600 - 2500 Sezon narciarski: 06/12/2012 - 14/04/2013 Godziny otwarcia: 8.30 - 16.30

Zell, Hippach, Gerlos, Königsleiten, Krimml, Wald: tych sześć miejscowości tworzy największy region narciarski w całym Zillertalu i okolicy. Historia regionu sięga 1999 roku, kiedy to połączenie kilku mniejszych regionów narciarskich stało się rzeczywistością.

W 2004 roku świętowano tu jeszcze jedno wesele, regiony Königsleiten/Wald oraz Gerlosplatte-Hochkrimml zostały przyłączone do Areny tworząc jeden z największych regionów Austrii, ciągnący się daleko poza granice Tyrolu w głąb ziemi Salzburskiej. Ponad 160km tras, (jest to odległość dzieląca Warszawę od Kielc;) oraz 67 nowoczesnych kolejek i wyciągów, mogących w ciągu godziny przewieźć 81.000 osób, przyciągają dziennie w okresie świąt ok 20.000 fanów białego puchu.

Wspaniale przygotowane i bardzo zróżnicowane zjazdy ciągnące się niejednokrotnie przez ponad 6 km, rozplanowano na wysokościach od 600m do 2500m npm. 40 barów, restauracji, lokali gastronomicznych i aprèski, profesjonalne szkoły narciarskie ze specjalnymi programami dla najmłodszych, Snow & FunParki, Halfpipes, wszystkie te atrakcje spowodowały ze symbol regionu, (anioł w kombinezonie narciarskim), świetnie pasuje do wszechobecnej „niebiańskiej“ atmosfery. W ostatnich latach w modernizację i budowę wyciągów, zainwestowano ponad 62 mln € co sprawia ze kolejki i zbędne przestoje przy wyciągach należą do rzadkości. Niejeden turysta po spędzeniu urlopu w Zillertal Arena twierdzi ze w tym miejscu słowo zima nabiera nowego znaczenia!

Sieć darmowych Skibusow regularnie kursujących pomiędzy miejscowościami Zell am Ziller, Gerlos, Wald i Krimml pozwala perfekcyjnie korzystać ze wszystkich nowoczesnych połączeń. Darmowe parkingi przy dolnych stacjach gondoli, zawsze życzliwa obsługa, duże rabaty dla dzieci to kolejne atuty tego zimowego Eldorado. Urlop spędzony w Zillertal Arena staje się spełnieniem najbardziej wyszukanych marzeń każdego amatora białego szaleństwa, gwarantujemy!

Rekomendacja SkiPanorama.pl:
Punkt obowiązkowy na narciarskiej mapie Austrii, zwłaszcza dla ambitnych narciarzy.

Ceny skipasów:

1 dzień 2 dni 3,5 dnia
39 euro 72,5 euro 120,4 euro

Zillertal Arena: zobacz detaliczny cennik skipasów

comments powered by Disqus
Kontakt

Zillertal Arena
A-6280 Zell am Ziller
Tel: +43(0)5282-7165
Fax: +43(0)5282-7165 235
e-mail: info@zillertalarena.com

www.zillertalarena.com

pogoda
temp. -11°C widoczność b/d
pokrywy b/d pokrywa w dolinie b/d
opad śnieg pokrywa na górze b/d
wiatr b/d warunki turystyczne b/d
data 11.11.2013 czynne wyciągi b/d
artykuł
Austria, Zillertal Arena
Listy pisane na śniegu: Zillertal w austriackim Tyrolu.
- Drogi Mieczysławie. Jeździłeś na nartach w wielu miejscach, a czy zdarzyło Ci się odwiedzić tyrolski Zillertal, w Austrii? - A zdarzyło, drogi Piotrze, zdarzyło. I przywiozłem mnóstwo dobrych pomysłów - jak w tej bez wątpienia jednej z najciekawszych tyrolskich dolin...
najwyżej oceniane
  • Lungau
  • Stubaital - lodowiec Stubai
  • St. Anton / St. Christoph / Stuben
  • Lech-Zürs
  • Brandnertal - Bürserberg i Brand
  • Flachau
  • Hintertux
  • Turracher Höhe
  • Ischgl
  • Schladming-Dachstein
Polecane: Jak planować kampanię reklamową | Warsztaty fotograficzne |