Strona głowna / Austria / Ziemia Salzburska / Wildkogel / 5 powodów by odwiedzić Wildkogel-Arenę w Austriackich Alpach.

5 powodów by odwiedzić Wildkogel-Arenę w Austriackich Alpach.

Zdarza się – nader często – że jestem pytany o rekomendację terenu narciarskiego dla rodzin z dziećmi. I zawsze polecam Wildkogel. Mam pewien sentyment do miejsca. To był chyba pierwszy, poważny teren w Alpach Austriackich, który odwiedziłem. Już nawet nie pamiętam dlaczego akurat ten. Ale za to dobrze pamiętam jakie na mnie zrobił wrażenie: czułem tu przestrzeń i absolutny spokój, ciszę wręcz. Nie był zatłoczony, nie było tu trudnych tras. Spokojnie mogłem szlifować moje narciarskie umiejętności. Ku zaskoczeniu, widziałem tu mnóstwo maluchów, śmigających po stokach. Na dodatek niekiedy lepszą techniką niż ówcześnie moja. I rodziców, którzy pozbawieni „balastu” mogli spokojnie rozkoszować się białym szaleństwem. Jeśli planujesz, drogi Czytelniku, zimową wyprawę na narty, z dziećmi – to miejsce dla Ciebie. Dlaczego? Oto moje argumenty.

Ski Arena Wildkogel

Dogodnie położony
Wildkogel leży w Alpach Kitzbühelskich, na granicy Tyrolu i Salzburgerlandu. I jeśli kojarzysz Kitzbühel to już wiesz co mam na myśli. Dojazd jest prosty: dwie miejscowości, z których można wyjechać na trasy Wildkogel- Arena - Bramberg i Neukirchen – leżą w środku trójkąta stworzonego przez ZellamZiller, ZellamSee i Kitzbuhel. Właśnie w tych dwóch miejscowościach wato też zorganizować sobie noclegi. A ceny nie powalają, w tym sezonie można się zakwaterować już od … za tydzień/2-3 osoby. W teren wyjeżdża się w zasadzie z centrum wiosek – samochód można zostawić pod hotelem i nie przejmować się dojazdami. A poza tym są – jak to w Austrii –skibusy, bezpłatne.Położenie ma jeszcze jedną zaletę – jeśli przyszłaby ci, Czytelniku, ochota poszaleć na którymś z wielkich, znanych terenów narciarskich – w 30 minut meldujesz się wKaprun, chwilę dłużej pojedziesz do Zillertal Arena.

Łagodne trasy z pazurem

Ski Arena Wildkogel

Jeśli spojrzymy na mapę tras widać dużo niebieskiego – 45% z 62 km tras to stoki dla początkujących. I dobrze. Trasy rzeczywiście są dość łagodne, szerokie i co za tym idzie bezpieczne. Dlatego tak dużo dzieciaków okupuje stoki. Można się tu podszkolić technice bez narażania się na bliskie spotkania z mknącymi na pełnej prędkości zaawansowanymi narciarzami. Ale jest i czerwono – 40% tras dla średniozaawansowanych i 15% czarnych (a dokładnie dwie czarne trasy). Takie rozmieszczenie tras i trudności sprawia, że Wildkogel idealnie nadaje się dla tych, którzy dopiero się uczą lub niepewnie czują się w tłumie mknącym czerwonymi, śnieżnymi szlakami.

Szkoły narciarskie dla dzieci
Jak przystało na rodzinny ośrodek są i szkoły oraz szkółki narciarskie. Szkolą dzieciaki ale i starsi mogą spróbować podnieść swoje kompetencje. Jak to wygląda w praktyce? Dosyć prosto: dorośli jeżdżą albo i opalają się na leżakach w knajpkach na stokach, a dzieci w tym czasie, pod opieką instruktorów poznają narciarstwo. Wszystko to dzieje się w specjalnej strefie Kogel-MogelKid’sAre, stworzonej w samym środku terenu, tak by rodzicie – zwłaszcza ci, którzy mogliby się niepokoić o swoje pociechy – mogli od czasu do czasu zaglądać i uspokajać swoje sumienie. Tak zrealizowane szkolenia narciarskie i wypoczynek sprawdzają się idealnie. Bo rodzinny wyjazd na narty przestaje być udręką dla rodziców (nie pojeżdżą, bo muszą zająć się dziećmi) i stresem dla dzieci (pokażcie mi rodzica, który ma wiedzę i cierpliwość by przez 5-6 dni, codziennie zajmować się maluchem na stoku…).

Ski Arena Wildkogel

Dodatkowe atrakcje
Co najbardziej lubią robić dzieciaki zimą? No jasne, że jeździć na sankach! Wildkogel i tu ma coś do zaoferowania. Ba, nie byle co bo najdłuższy, oświetlony tor saneczkowy na świecie. 14 km szaleństwa i 1300 metrów różnicy wzniesień. Na szczyt, z Bramberg wiezie gondolka, w dół zjeżdżamy na sankach. Z pięciu tras saneczkowych w regionie 3 przeznaczone są specjalnie dla rodzin. Sanki można oczywiście wypożyczyć na miejscu.

I na koniec ceny
Dzieci do szóstego roku życia jeżdżą za darmo. Sześciodniowy skipass dla dziecka w wieku od 6 do 14 lat kosztuje 106,5 euro, zaś młodzieńca od 14 do 18 lat – 171 euro. Dorośli płacą 213 euro. Jeśli ktoś chciałby pojeździć i na Wildkogel i w Zillertal Arena – jest skipas, który łączy te tereny. Podobniej jak Salzburger Super Ski Card, pozwalający na szusowanie w wielu innych terenach narciarskich Salzburgerlandu.

Noclegi, adresy szkół narciarskich, skipasy znajdziecie, zarezerwujecie, kupicie przez stronę internetową: www.wildkogel-arena.at/en/

A na koniec opinie moich, przyjaciół, którzy za moją namową wybrali się na Wildkogel-Arena:

Ski Arena Wildkogel

W Wildkogel byliśmy na rodzinnym wyjeździe z pięcioletnią Nina. Pomimo obaw związanych z pierwszym tak poważnym, bo alpejskim wyjazdem początkującej narciarki, wszystko udało sie wspaniale. Ośrodek jest wprost stworzony pod osoby stawiające pierwsze kroki na nartach, infrastruktura nowoczesna, a trasy świetnie przygotowane. Biorąc także pod uwagę podejście pracowników ośrodka pokazujące, ze to właśnie mali amatorzy białego szaleństwa sa tutaj najważniejsi, Wildkogel jest jednym z bardziej oczywistych kierunków dla rodzinnych wypadów narciarskich (Magda, Szymon i Nina)

Ski Arena Wildkogel

Rozległe tereny narciarskie, z licznymi trasami głównie dla początkujących i średniozaawansowanych. Świetne warunki śniegowe, nawet gdy "na dole" jest zielono. Przy dobrej pogodzie oszałamiające widoki. Dotatkowa atracja to najdłuższa w Austrii, 14 km (!!!), oświetlona trasa saneczkowa. Świetna, niezapomniana zabawa, powrót do dzieciństwa z odrobiną adrenaliny . Super infrastruktura, liczne knajpki i restauracje z przyzwoitymi cenami (Germknoedel i piwko po kilku godzinach jazdy obowiązkowe ;). Na górę można dostać się gondolówką z Neukirchen lub z Bramberg. Ponad 10-cio minutowa podróż to też niezła atrakcja. (Ania i Jarek)

comments powered by Disqus
artykuł
Austria, Wildkogel
Wildkogel Skiarena - najprawdopodobniej najbardziej przyjazny teren narciarski w Austrii
Spiesząc niezwykle malowniczą trasą z Kaprun - Zell Am See ku dolinie Zillertall często nie zwracamy uwagi na dwie niepozorne, mijane po drodze miejscowości - Bramberg i Neukirchen. A właśnie tam, w ramach terenu narciarskiego Wildgkogel Arena kryją się trasy narciarskie oferujące...
najwyżej oceniane
  • Lungau
  • Stubaital - lodowiec Stubai
  • St. Anton / St. Christoph / Stuben
  • Lech-Zürs
  • Brandnertal - Bürserberg i Brand
  • Flachau
  • Hintertux
  • Turracher Höhe
  • Ischgl
  • Schladming-Dachstein
Polecane: Jak planować kampanię reklamową | Warsztaty fotograficzne |