Strona głowna / Austria / Ziemia Salzburska / Wildkogel / Wildkogel Skiarena - najprawdopodobniej najbardziej przyjazny teren narciarski w Austrii

Wildkogel Skiarena - najprawdopodobniej najbardziej przyjazny teren narciarski w Austrii

Spiesząc niezwykle malowniczą trasą z Kaprun - Zell Am See ku dolinie Zillertall często nie zwracamy uwagi na dwie niepozorne, mijane po drodze miejscowości - Bramberg i Neukirchen. A właśnie tam, w ramach terenu narciarskiego Wildgkogel Arena kryją się trasy narciarskie oferujące wspaniałe warunki do białego szaleństwa dla średnio zaawansowanych i początkujących narciarzy.

Bramberg i Neukirchen to dwie niewielkie wioski, z pozoru wyglądające jak wiele innych w austriackich Alpach. Nie mniej jednak to miejsca, gdzie typowy styl życia salzburskich dolin zachował się aż po dziś dzień, co może poczuć i doświadczyć każdy, kto zdecyduje się spędzić tutaj zimowy urlop; to wyważone miejsce dla miłośników sportu, rodzinnych klimatów i romantycznych chwil.

Ski Arena Wildkogel


Kolejka do raju
Fakt, że teren narciarski Wildkogel Arena położony jest w dolinie równoległej względem doliny, w której leżą wspomniane wcześniej miejscowości sprawia, że dostęp do tras jest możliwy jedynie kolejką linową a co za tym idzie teren oglądany z dołu zyskuje na tajemniczości. Kilkanaście minut w wagoniku kolejki i oczom ukazuje się 50 km bardzo dobrze przygotowanych tras o trudności od średniej do łatwej, pełna infrastruktura z wyciągami krzesełkowymi i orczykowymi i liczne restauracje w stylowych, górskich schroniskach To tylko przykładowe atuty tej miejscówki. Na fanatyków białego szaleństwa czekają prawie zupełnie bezdrzewne stoki z wyznaczonymi szerokimi trasami wręcz dedykowanymi do carvingu i fun carvingu oraz do jazdy po świeżym, nie ubitym śniegu. Wildkogel to wymarzone miejsce dla rodzinnej jazdy. Umiarkowane nachylenie stoków i ich szerokość a także bezpieczne otoczenie bez drzew i stromych przepaści zachęcają dzieciaki do jazdy a rodzicom fundują spokój ducha. Szczególnie godne uwagi są trasy nr. 9 i 5 tam - prócz pięknych widoków można spokojnie podszlifować carvingową technikę jazdy na krawędzi.
Oczywiście, jeżeli ktoś ma ochotę poszaleć i sprawdzić się w ostrzejszej jeździe ma szanse spełnić się na trasach nr. 1 i 6, które prowadzą z samej, góry - z wysokości ponad 2200 w dół doliny, do położonego na wysokości 856 m n.p.m. Neukirchen czy też 14 kilometrową trasą do Bramberg.

W stylu rustykalnym
Jeżeli ktoś lubi nowoczesne wnętrza, stal, szkło i samoobsługowe, alpejskie restauracje to nie będzie zadowolony z tego, co oferuje Wildkogel Skiarena, czyli stylowych rustykalnych wnętrz alpejskich chat. Wildkogel stawia przede wszystkim na alpejski, wiejski klimat, jakby zupełnie wbrew trendom wielkich alpejskich ośrodków narciarskich, które starają się zagwarantować narciarzowi - nawet na wysokości 3 000 m n.p.m. i więcej - warunki przynajmniej tak dobre jak w 4 gwiazdkowych restauracjach i hotelach w dolinach. Lecz nie bez kozery teren otrzymał od jednego z branżowych magazynów pierwsze miejsce, jako...

 

Ski Arena Wildkogel

...najprawdopodobniej najbardziej przyjazny teren narciarski w Austrii...
W myśl zasady - dla każdego coś innego na miłośników zimy czeka Kogel Mogel Kinderland, czyli raj dla najmłodszych, gdzie za niewielkie pieniądze można zapewnić milusińskim szaloną zabawę na śniegu a w tym czasie dorośli mogą zasmakować najdłuższego na świece toru saneczkowego, gwarantującego mocny zastrzyk adrenaliny przed każdym z setki zakrętów. W ramach wycieczek po Parku Narodowych Hohe Tauerne warto wybrać się na górskie przechadzki na rakietach śnieżnych czy też nartach skiturowych - ponad 60 km tras gwarantuje solidne, acz zdrowe zmęczenie. W miedzy czasie czekają takie atrakcje jak np.... budowa iglo. Dla narciarzy biegowych przygotowano 55 km tras.

Piotr Trybalski/SkiPanorama.pl

Polecamy:
Landhotel Kaserer, Familie Kaserer
Dorfstrasse 20, 5733 Bramberg
Telefon: +43(0)6566-7248, Fax: +43(0)6566-7248-49
http://www.kaserer.at, email: hotel@kaserer.at

 

comments powered by Disqus
artykuł
Austria, Wildkogel
5 powodów by odwiedzić Wildkogel-Arenę w Austriackich Alpach.
Zdarza się – nader często – że jestem pytany o rekomendację terenu narciarskiego dla rodzin z dziećmi. I zawsze polecam Wildkogel. Mam pewien sentyment do miejsca. To był chyba pierwszy, poważny teren w Alpach Austriackich, który odwiedziłem. Już nawet nie pamiętam dlaczego...
najwyżej oceniane
  • Lungau
  • Stubaital - lodowiec Stubai
  • St. Anton / St. Christoph / Stuben
  • Lech-Zürs
  • Brandnertal - Bürserberg i Brand
  • Flachau
  • Hintertux
  • Turracher Höhe
  • Ischgl
  • Schladming-Dachstein
Polecane: Jak planować kampanię reklamową | Warsztaty fotograficzne |