Strona głowna / Słowacja / Niżne Tatry / Chopok - północ - północny - Jasna / Chopok razy dwa czyli nowości sezony 2013/2014

Chopok razy dwa czyli nowości sezony 2013/2014

Ośrodek narciarski Jasná przygotował w sezonie zimowym sporo nowości. Białe szaleństwo na Liptowie zyska nowy wymiar za sprawą kolejki linowej „Lúčky“, dzięki której będzie się można sprawniej przemieszczać po stokach, nowej stacji w Jasnej i parkingu Krupová, jak również dzięki wprowadzeniu możliwości kupowania skipasów przez Internet. Niezapomniane wrażenia z samego Chopoku zapewni nowa architektoniczna wizytówka tego miejsca - Rotunda, z której roztaczają się niesamowite widoki na Dorzecze Górnego Hronu, czyli po słowacku Horehronie i Tatry Zachodnie.

Połączenie stoków kolejkami Funitel po północnej stronie Chopoku, uruchomienie samoobsługowego Twinlinera i 15-osobowej kolejki gondolowej po stronie południowej to jeszcze nie koniec. W tym roku powstała również budowla, która płynnie nawiązuje do drugiego etapu inwestycji w Jasnej. Rotunda, czyli połączenie górnej stacji kolejki Funitel i zabudowanej stacji kolejki kabinowej Chopok Juh będzie także miejscem odpoczynku dla turystów na wypadek niepogody. Wszystkie nowe obiekty stacji i Rotundy zostały zbudowane w miejscu, gdzie stała stara stacja, lecz z większym rozmachem i dążeniem do zapewnienia użytkownikom komfortu w związku ze wzrostem przepustowości wyciągów. Rotunda najprawdopodobniej zostanie oddana do użytku w zimie. Pogoda zadecyduje czy wszystkie zaprojektowane elementy będą gotowe na czas.

Widokowa restauracja z ekskluzywnym 360-stopniową panoramą na wysokości 2004 m n.p.m. pomieści 100 osób. Goście będą mogli delektować się przepiękną scenerią z najwyżej położonego Rum Baruspecjalizującego się w ofercie rumów i deserów. Na parterze Rotundy znajdzie się lokal gastronomiczny Energy Bar dla 60 osób. Część noclegowa będzie nawiązywała do apartamentów Dedo na Łomnicy.Rotunda będzie dysponowała 3 pokojami o podwyższonym standardzie i 2 pokojami o niższym sportowym standardzie z własną recepcją i węzłem sanitarnym. Nowością jest także to, że z widokowej restauracji będzie można wyjść na słoneczny taras na 200 osób, zlokalizowany nad stacją kolejki linowej po południowej stronie.Łączna wartość inwestycji to 4,5 mln EURO.

Tej zimy narciarze mają gwarantowany komfort! Nowa 6-osobowa kolejka linowa w Lúčkach z nową stacją w Jasnej tuż obok parkingu zapewnia komfortowy dojazd na stok. Parking Lúčky na 350 samochodów będzie już tej zimy pełnił rolę ski-in i ski-out. Dolna stacja kolejki linowej firmy Leitner znajduje się na wysokości 944 m n.p.m., górna stacja zaś na wysokości 1 287 m n.p.m., a jej przepustowość to 2 460 osób/h. Będzie to jedyna kolejka w Tatrach Niskich z charakterystycznymi niebieskimi gondolami, której wjazd zajmie zaledwie 6 minut i 16 sekund. Nowa kolejka linowa, której budowa kosztowała 7 mln EURO ma ułatwić dojazd na popularną trasę narciarską Turistická.

 

Rewolucyjną nowością już od najbliższego sezonu zimowego będzie możliwość zakupienia skipasów przez Internet. Narciarze zaoszczędzą w ten sposób czas i unikną kolejek, za to będą mogli wysiąść z samochodu i od razu ruszyć na stok.

Kolejną z serii przygotowywanych zmian jest połączenie trasy narciarskiej Turistická z trasą prowadzącą do miejscowości Lúčky. Nowa niebieska trasa „Lúčky“ o długości 1,2 km będzie dostosowana do potrzeb mniej wymagających narciarzy i rodzin z dziećmi. Wcielenie pomysłu w życie będzie kosztowało 230 tys. EUR. Obok nowej stacji w miejscowości Lúčky nie może też zabraknąć usług dodatkowych, takich jak nowy bar Aprés-ski, kasy i wypożyczalnia sprzętu narciarskiego. Dopełnieniem ubiegłorocznych inwestycji jest również nowoczesna zabudowa stacji do wsiadania i wysiadania na Chopku. Nowa stacją po południowej stronie Chopka już od tego sezonu będzie parking Krupová na 520 samochodów.

Nowością tej zimy w Záhradkach jest budowa 6 nowych domków Chalet de Luxe oraz remont restauracji Von Roll „a la carte“ zapewniającej niespotykane wrażenia, zlokalizowanej po północnej stronie Chopoku. Hotel górski Srdiečko*** po południowej stronie drugiego pod względem wysokości szczytu Tatr Niskich ukaże się gościom w nowej szacie już w zimie. Plany remontowe obejmują recepcję i hall, lobby bar, przybędzie też nowe wellness centrum.

comments powered by Disqus
artykuł
Słowacja, Chopok - północ - północny - Jasna
Po raz pierwszy na Słowacji „Polski Weekend"
Po raz pierwszy na Słowacji "Polski Weekend" - rodzinne szaleństwo na stokach Chopoka. W dniach 25-27 stycznia w największym w  Środkowej Europie ośrodku narciarskimJasna na Słowacji odbędzie się „Polski Weekend". Słowacy zapraszają na I edycję rodzinnego festiwalu, któremu...
najwyżej oceniane
  • Tatranská Lomnica
  • Nižná Uhliská
  • Ždiar-Strednica
  • Chopok - północ - północny - Jasna
  • Litmanová
  • Velka Rača
  • Jahodná
  • Ružomberok - Malinô Brdo
  • Rohacze - Spálená dolina
  • Smokowiec
Polecane: Jak planować kampanię reklamową | Warsztaty fotograficzne |