Strona głowna / Sprzęt / Porady / Jakie narty kupić - mężyczyźni - narty dla mężczyzn

Jakie narty kupić - mężyczyźni - narty dla mężczyzn

 

Sprzęt dla początkujących mężczyzn


Narty - dobierz według wzoru: twój wzrost minus 5-10 cm, najlepiej narty typu all round carver lub allmountain. Są dość miekkie co na pewno ułatwi jazdę osobom, które uczą się jazdy z wykorzystaniem krawędzi. Promień skrętu od 14 do 20 metrów - w zależnośći od tego czy lubisz raczej gęste skręty - jak w slalomie - czy bardziej szeroko ale co za tym idzie szybką jazdę. Nie polecamy początkującym narciarzom twardych slalomek. Tak, wyglądają fajnie, robią wrażenie na stoku ale jazda na nich dla osoby, która nie potrwafi jeszcze panować nad krawędzią jest niczym nie uzasadnionym wysiłkiem. I nie ma w tym przyjmeności.

 

 


Blizzard Cross Ride IQ

Blizzard Cross Ride IQ

Idealne narty dla początkujących, ale ambitnych narciarzy jeżdżących w każdych warunkach śniegowych. Konstrukcja IQ System oraz Flexframe pozwalają jazdę skrętem carvingowym oraz ześlizgiem na stoku każdego rodzaju. Konstrukcja Sidewall (na środku narty) gwarantuje bardzo dobrą pracę krawędzi w nawet najtwardszych warunkach.

 

Buty - muszą być dopasowane. Dobierając buty zwróć uwagę na to aby po założeniu na grubą, zwykle używaną na stoku skarpetkę, po zapięciu buta (nie na siłę, w miarę swobodnie) stopa nie ruszała się na boki i nie "zjeżdżała w dół" kiedy naciskasz na język buta. Zwróć uwagę na twardość języka - jeżeli już podczas mierzenia język buta uciska goleń - na stoku będzie jeszcze gorzej. Wybierz twardość pomiędzy 50-80.

Rossignol Exalt X 12

Rossignol Exalt X 12

Modele z serii Exalt zapewniają wygodę i precyzję podczas jazdy. To „przyjazne" buty, które łatwo założyć i zdjąć. W ich konstrukcji zastosowano 4 klamry umożliwiające dokładne dopasowanie skorupy do kształtu stopy.

Wiązania - w zależności od wagi skala od 3 do 10.

Sprzęt dla zaawansowanych mężczyznNarty - w zależności od upodobań i preferowanej techniki jazdy: slalomki, race'owe (długi skręt - duża szybkość), freeride czy uniwersalne. Slalom carvery zaleca się tym, któzy chcą poradzić sobie w każdych warunkach. Dobieramy wg. wzoru: wzrost minus 10 cm. Absolutnie nie wybieraj nart talioanych o długości większej od wzrostu.

 

RC4 Worldcup SC Pro Flowflex Fischer RC4 Worldcup SC Pro Flowflex

Pokusa nie do odparcia. Zakładając te deski poczuć się można jak prawdziwy mistrz. W najnowszym modelu nart slalomowych Fischer zastosował "ski hole technology" (otwór wycięty w dziobie nart), ślizgi identyczne do tych, jakie mają narty jeżdżące w Pucharze Świata i charakterystyczne wykończenie krawędzi. Czym jeszcze wyróżniają się te niezwykłe deski? Sandwichową konstrukcją ścian bocznych z podwójną powłoką titanalową o grubości 0.8 mm oraz drewnianym rdzeniem gwarantującym doskonałą elastyczność i trzymanie krawędzi - nawet na oblodzonych stokach.

D ługie narty (np. + 20cm) używają np. zawodnicy ważący 100 kg. Modne ale i uniowersalne okazują się narty, któe producenci przeznaczyli do jazdy poza trasami, np.  Salomon X-Scream Series. Wybierz długość równą swojemu wzrostowi.

Buty - wybierz buty o wielkości "na styk" - takie jakie wynikają z pomiaru wielkości stopy. Nie zostawiaj luzu "na wszelki wypadek" Pamiętaj, wnętrz buta dopasuje się do twojej stopy. Szczególną uwagę na rodzaj buta powinni wybrać ci narciarze, którzy dysponują dość szeroką stopą. W tym przypadku musicie pomierzyć wiele modeli. Warto pamiętać, że to but steruje nartami. Jeżeli stopa będzie luźna - nici z ostrej jazdy.

Twardość od 70 do 100. Dla narciarzy jeżdżących sportowo nawe do 130

 Atomic B 90 Wygodne i mocne z systemem Recco.

Atomic B 90

Wygodne i mocne z systemem Recco.

Wiązania - są zazwyczaj montowane na narcie (na płycie) więc trzeba wybrać takie, które obejmują zakres siły wypięcia do 12, 14 - w zależności od wagi narciarza i stosowanej techniki jazdy.Narciarze o zacięciu sportowym mogą stosować dodatkową płytę, która podniesie but i wiązanie o ok. 1-1.5 cm. Narciarze, którzy pretendują do jazy sportowej nie powinni montować dodatkowej płyty - znacznie to utrudni jazdę osobom, które dotychczas nie jeździły ostro. Na płytę zawsze można sobie pozwolić później, wraz ze wzrostem umiejętności narciarskich.

 

Zobacz: pełna kolekcja nart dla panów

comments powered by Disqus
najwyżej oceniane
 • RossignolElectra Sensor 80
 • AtomicM-Tech 80 W
 • AtomicRT TI 150
 • AtomicRT TI
 • DolomiteJT2 S AF Girl
 • HeadRaptor 130 RD
 • HeadRaptor 90
 • NordicaHot Rod Igniter TI XBi CT
 • NordicaDouble Six
 • ElanSL Waveflex Fusion

Porady

Czy podróżowanie może być jeszcze ciekawsze? TAK!
Jeżeli kiedykolwiek odniosłeś wrażenie, że czasy prawdziwych zdobywców bezpowrotnie minęły, a dzisiejsze podróżowanie to tylko poruszanie się po utartych przez poprzedników ścieżkach, to jesteś w wielkim błędzie. Czasu wielkich zdobywców powracają!!!! TripGenerator –...

Nowości sprzętowe

The Dream Factory na Żywiołach we Wrocławiu!
Na 3. Festiwalu Filmów Świata Trzy Żywioły we Wrocławiu (23-25 listopada 2012) pokazany zostanie film dokumentalny "The Dream Factory". Dokument  przedstawia historię Alaski jako miejsca, gdzie ludzie od lat przybywali, aby realizować swoje marzenia. Z początkiem lat 90-tych...
Polecane: Jak planować kampanię reklamową | Warsztaty fotograficzne |